Narodila jsem se v jižních Čechách a přes ty západní jsem se dostala na jižní Moravu. Dnes žiju i tvořím v Brně a do jižních Čech se moc ráda vracím.

Výtvarné vzdělání jsem získala na Střední výtvarné škole v Písku a na pedagogické fakultě při ZČU v Plzni. Vystudovanou psychologii a výtvarnou ani dramatickou výchovu jsem nakonec sice neučila, ale učit a učit se mě bavit nepřestalo.

Možná právě proto jsem se profesně našla v populárně-naučné ilustraci. Spolupracuji s vědeckými i vzdělávacími institucemi (Akademie věd, Masarykova univerzita, Mendelovo muzeum) a svými ilustracemi pomáhám zjednodušeně a výstižně nejen dětem, ale i dospělým předávat mnohdy složitá témata.

Edukační hry, které jsme s mým manželem tvořili pod značkou Invivo pro brněnské Mendelovo muzeum, se staly součástí jihomoravské expozice na výstavě Expo 2015 v Miláně.

Kromě obrázků do online her, knih a dětských časopisů navrhuji také vzory a motivy využívané v obalovém designu.

Grafickému designu se věnuji od roku 2008, nejprve jako art director v agentuře Adbros, od roku 2019 pak na volné noze. Vážím si toho, že město Plzeň v roce 2008 s mým logem vyhrálo kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2015. Specializuji se na tvorbu log a budování jednotného vizuálního stylu značek. Před online prostředím preferuji tištěná média, poradím si se sazbou i přípravou pro tisk. Klientům tak mohu nabídnout kompletní servis od návrhu a až po finální tisková data.

V roce 2016 jsem založila značku Ajeejee, pod kterou tvořím omalovánky, výtvarné aktivity a didaktické pracovní listy pro děti, jejich rodiče i učitele.

Když nepracuji, odpočinu si u knížky, nebo v přírodě. Mám skvělého muže, dvě úžasné dcery a veliké štěstí na klienty a zakázky, které mě posunují dál.